Jeszcze w 2019 roku zadeklarowano, że w roku 2020 Sony pokaże graczom swoją najnowszą produkcję, mianowicie PlayStation 5. Na chwilę obecną pośród graczy w dalszym ciągu modna okazuje się poprzednia konsola oraz nie wygląda na to, żeby zaciekawienie nią mogło być mniejsze. Jednakże japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier nowszej generacji, a klienci czekają z niecierpliwością.

Najświeższe technologie w PS5

Japońska firma Sony już nie raz udowadniała, iż okazuje się nowatorem wśród innych firm tego typu i potrafi zaskakiwać fanów. PlayStation 4 postawiła bardzo wysoko poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko przez kompletnie innowacyjną jakość, której nigdy wcześniej nie zaproponowała żadna inna firma. Niesamowicie wyczulone DualShocki, gry nowej generacji, grafika - konsumenci bez wątpienia ucieszyli się na te wspomniane atrakcje i przez to teraz PlayStation4 jest najszybciej zarabiającą konsolą do gier w historii.

Aczkolwiek z początku ukazały się różnego rodzaju problemy - marka Sony chciała przeskoczyć różnego rodzaju technologiczne granice (co finalnie wyszło), aczkolwiek wypuszczenie oraz przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation4 zrodziły ambiwalentne uczucia. Fanom, zapoznanym z innowacyjną konsolą PS3, niekoniecznie przypasowały przykładowo pady, ponieważ z początku wydawało się, że okażą się niezwykle niewygodne w użyciu. W ostatniej wersji DualShocki przybrały nieco alternatywną formę, aczkolwiek problemem pozostała inicjalna wersja PS4. Konsola się nadmiernie przegrzewała, sprzęt potrafił również sam wyłączać się.

Jednak po zażaleniach fanów oraz poprawkach wprowadzanych na bieżąco, było jasne, iż mimo wszystko firma Sony idzie w dobrym kierunku, a wypuszczona konsola posiada łatkę szlagierowej. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele fanów niezwykle sentymentalnie wspomina.

A czy PlayStation 5 się okaże analogicznym osiągnięciem?

Prawdopodobnie niejeden człowiek czy pasjonat świeżynek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje na pojawienie się najnowszej konsoli do gier. Marka Sony obiecała, iż gry poznane na PS4 będą działały na nowszej konsoli (mimo wszystko nie zadziała odwrotnie, co licznym graczom się nie podoba). Mamy już teraz pierwsze teorie o problemach z preorderami - mówią, że firma Sony nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, jednakże nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko kłamliwe pomówienia. W Sieci wyskakują się kolejne wiadomości także o tym, że PS5 miałaby mieć teoretycznie problem z obrazem 4k. Mimo wszystko i w tym wypadku pewne nie jest, jak jest naprawdę. Wszystko będzie pewne w dniu premierowego ukazania się sprzętu, tj. 19 listopada roku 2020.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz