W 80 miastach w naszym kraju oraz w 20 na świecie, w ramach manifestacji ruszyły pełnoletnie kobiety, ale także i mężczyźni razem z młodzieżą, aby wyrazić swoje niezadowolenie w związku z treścią postanowienia Trybunału Konstytucyjnego pod kątem legalnej aborcji. W czwartek, w godzinach porannych 22 października, rada Trybunału zdecydowała, że prawo do aborcji w momencie niepoprawnie rozwijającego się płodu zostało uznane za niezgadzające się z polską Konstytucją. Od tamtej chwili codziennie trwają manifestacje, mające ukazać oburzenie odnośnie tego problemu. Manifestującym wtórują takie hasła jak chociażby "Piekło Kobiet" i "To jest wojna". Skandowane są również teksty, jak np. "Wyp*******ć", albo także "***** ***", a zamiast gwiazdek możliwe jest wsadzić slogan, w ostry sposób karzący wynieść się obecnie rządzącej partii. Młodzi ludzie, a także starsi obywatele wyruszyli na ulice, żeby okazać solidarność z manifestującymi Paniami, które zostały pozbawione racje do samodzielnego podejmowania decyzji przez rządową decyzję. Dziesiątki tysięcy tysięcy obywateli w wielu miastach Polski a także setki za granicą chce oświadczyć, iż taka norma nie powinna zostać uchwalona i zaprezentować sprzeciw dla polityki aktualnie rządzącej partii.

Demonstracje trwale się rozrastają

Na początku na demonstrację przybyło całe mnóstwo osób, a specjalnie oburzonych kobiet. W największych miejscowościach, protestujących były setki, a nawet tysiące, jednakże i w stosunkowo niewielkich miejscowościach ludzie okazywali swój sprzeciw, zbierając się pod budynkami władzy oraz wybierając się na tzw. "spacery". Podczas strajków skandowanych jest sporo haseł, odśpiewywane są różne utwory, a także na banerach można było odnaleźć różnego rodzaju napisy, przykładowo "Moje ciało, mój wybór" albo No women, no kraj. Ale właściwym symbolem, który widać na każdym kroku, jest piorun w kolorze czerwonym. Ogrom gwiazd oraz influencerów albo decyduje się na przyłączenie się do demonstracji, pojawiając się na ulicach miast, czy też zamieszcza informacje w social mediach, okazując swoje wsparcie dla strajku. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego oraz zwycięska partia, którzy nawołują do zaprzestania demonstracji sądzą, iż Strajk Kobiet to zamach, którego celem jest zniszczenie Polski.

Na obszarze całego kraju plus minus 400 tysięcy ludzi pojawiło się na wielu ulicach w aż ponad 400 manifestacjach, z kolei najwięcej osób manifestujących można było znaleźć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Kraków, Szczecin jak też multum innych wojewódzkich miast zostały objęte manifestacjami. Nie można nie wspomnieć o demonstracjach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, ale i też w Norwegii lub Australii. Codziennie na ulicach miast można zaobserwować strajki, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju. Najbardziej liczna do tej pory manifestacja ma odbyć się 30 października w piątek.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz