Wielu z nas co roku myśli nad tym kiedy jest najlepszy moment na zasłużony urlop. Zapewne gusta zróżnicowane są w zależności od oczekiwań, jakie mamy związane z wakacjami. Niektórzy ludzie chcą całkowicie odpocząć, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym okresem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest wiele plusów wynikających z organizowania urlopu we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne podróże poza sezonem urlopowym są zdecydowanie tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- wakacje we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mała liczba turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień jest właśnie dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo mniejsze, ale mimo to wciąż jest ciepło. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a to wiąże się z tym, że, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwości kierunków podróży do wyboru jest ogrom. W szczególności Europa zachęca atrakcyjnymi, ciepłymi miejscami. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak uciążliwe. Pamiętaj jednak, aby unikać miejsc, gdzie w tym terminie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować bagaże i wyszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Spróbuj wybrać swój idealny kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz