Mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a duży odsetek płci męskiej z zachwytem odlicza następne godziny. W internecie ukazuje się bardzo dużo zdań dotyczących tego, jaka formacja zawodników wygra , a jaka posiada bardzo małe możliwości. Nie zabraknie też konstruktywnych komentarzy co do różnorodnych sław piłki nożnej. Czy znakomite historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej godne pamięci odczucia?

Rewelacyjność turnieju

Wbrew gigantycznej ilości mistrzostw świata, które do teraz się odbyły, te mistrzostwa świata będą szczególnie wyjątkowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, potyczki sportowe miejsce będą miały na terenie Bliskiego Wschodu, oraz po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się szczególna, ponieważ sportowe widowisko wydarzy się w okresie jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, gdy startować będą zaledwie 32 zespoły, gdyż na następnym takim zgromadzeniu sportowym, liczba reprezentacji zmaksymalizowana zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Kąśliwe opinie ludzi

Zbliżające się mistrzostwa są w większym stopniu dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Tworzą się opinie, iż wybór kraju, w którym zawody mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności da się zauważyć duże rozkapryszenie. Wokół mistrzostw świata nieustannie przewijało się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w trakcie budowy stadionów i całej infrastruktury, umarła bardzo duża liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie zatrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego wydarzenia dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Jaka drużyna podniesie w górę trofeum?

Mimo większej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą czynny udział w procesie, stawiając na różne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz